autogaz LPG/CNGobróbka CNCmontaż SMTbiuro konstrukcyjneo naskontakt  
   
 
autogaz produkty

    HOMOLGACJA DOKUMENTACJA PLIKI
ECU AGIS
 

Sterownik wtrysku gazu AGIS to urządzenie IV generacji spełniające rygorystyczne normy dotyczące dawkowania paliwa oraz emisji spalin. Zespół konstruktorów opracował unikalne algorytmy sterowania wtryskiwaczami LPG/CNG na podstawie sygnałów sterujących z ECU silnika samochodowego, gdzie dla każdego wtryskiwacza z osobna przelicza się korekty w czasie rzeczywistym. W związku z tym stało się zbędne mozolne opracowywanie mapy wtrysku dla pracy na LPG/CNG, tak jak to było w starszych konstrukcjach sterowników, oraz wyeliminowało konieczność stosowania emulatorów OBD.
Ogromną zaletą sterownika AGIS jest możliwość mapowania wydatków wtryskiwaczy LPG/CNG względem benzynowych w czasie jazdy kalibracyjnej, co upraszcza i skraca czas montażu urządzenia w samochodzie, oraz podnosi jakość sterowania i obniża zużycie paliwa. Zwiększa również uniwersalność sterownika.   
Proces montażu i kalibracji jest niezależny od typu i marki samochodu oraz użytych podzespołów mechanicznych (reduktor, wtryskiwacze). Dla montażystów przyzwyczajonych do starszych generacji urządzeń pozostawiono również możliwość tradycyjnego kalibrowania sterownika poprzez ręczne modyfikowanie składu mieszanki. Duża ilość funkcji programu adaptacyjnego pozwala na skalibrowanie automatyczne bądź ręczne każdego pojazdu.

Jedynym elementem montowanym w kabinie kierowcy jest miniaturowa konsolka służąca do sygnalizacji stanu pracy sterownika ewentualnie zmiany tego trybu, oraz wyświetlania poziomu paliwa w zbiorniku LPG/CNG.

Poprawnie zamontowany i skalibrowany sterownik umożliwia jazdę na gazie tak samo komfortową jak na benzynie, a biorąc pod uwagę oszczędności można powiedzieć, że zwiększa ten komfort niewspółmiernie do kosztu instalacji.  


  
   
mapa serwisu Kontakt Strona główna